אבי אפרתי לוגם מהיינות החדשים של טוליפ ודלתון

אבי אפרתי לוגם את החדשים של יקב טוליפ ודלתון ומגלה יינות לסוגים שונים של אנשים מיין לאוהבי הטעם המתקתק ועד יין עילאי שנותן תמורה לכסף

דלתון, עלמה, כרימסון 2013

בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: 67% קברנה סוביניון מכרם אלקוש, 31% מרלו מכרם תל פארס ו-2% קברנה פרנק ממשגב עם. 12 חודשי התיישנות לכל זן בנפרד (בחביות עץ אלון צרפתיות, 25%% מהן חדשות והשאר בנות שנה ושנתיים). חודשיים נוספים יחד, בבקבוק. סה"כ 14 חודשי התיישנות. צבע אדום כהה. באף מסחרר למדי ובו שזיף שחור, תבלינים, שוקולד וטבק. גוף בינוני-מלא. 15% כוהל בנפח.

כמה? 75 שקלים.

הכי מתאים ל: קדירות.

דבר המבקר: היין הזה איננו כוס התה הפרטית של כותב שורות אלו. יש בו המון פרי מרוכז, המון תבלינים, המון עץ, רמת אלכוהול פראית שמייצרת מידה של קרמל, ועוד כהנה וכהנה מאפייני יינות מוחצנים במיוחד. הוא הולך, במודע ובכל הכוח, אל החך הישראלי שוחר הבלגן, להבדיל משקט, בחך. ובאותה נשימה: את שלו הוא עושה היטב ועבור קהל לוגמיו, התמורה שהוא מציג ל-75 שקלים היא לא פחות ממצוינת.
תמורה לכסף: 4.5/5 (מצוינת).

בשש מילים: יין Value for money עילאי. מסוגו.

דלתון, סינגל ויניארד, שיראז אלקוש 2013

בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: 100% שיראז מכרם אלקוש. שנתיים התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום כהה. באף פרי אדום, שחור ותבלינים גוף מלא. 15% כוהל בנפח. מהדורה מוגבלת בת 2887 בקבוקים.

כמה? 160 שקלים.

הכי מתאים ל: סטייקים, קדירות.

דבר המבקר: פרי עמוק וטוב, איפוק יחסי בעבודה עם העץ, הרבה רכות, מגע תיבול מוחשי. יין טוב מאד מסוגו. מוצלח במיוחד לצד נתח טי-בון טוב. יותר שיראז אוסטרלי מסירה של עמק הרון, אבל זה שיראז שמקדם החנפנות שלו מווסת מאד.

תמורה לכסף: 2.5/5 (ריאלית. וזו מחמאה. רוב היינות המקומיים בתמחור זה רחוקים מלספק את התמורה).

בחמש מילים: יין בשר טוב וראוי.

לכתבה המקורית שיתוף בפייסבוק חזרה לכל המאמרים